Vajinoplasti

Vajinal   Estetik  Yaklaşımlar

Vajina sıkılığını neden yitirir?

Vajinoplasti ile birlikte yapılabilen işlemler

Vajina Yapsı Nasıldır?

Vajina dış genital bölgede bulunan hymenden başlayıp rahim ağzına kadar uzanan cinsel ilişkide ana rolü olan, doğum ve adet kanının akışı için yol görevi gören boru gibi bir organdır.


Vajinada Gevşeme Yapan Durumlar Nelerdir?

Vajina boyuna ve enine esneme kabiliyetine sahiptir. Bunu sağlayan vajina duvarında bulunan kas tabakasıdır. Fakat doğumlar, yaş, ilişki sıklığı, vajinal müdahaleler ve bağ dokusunun durumuna göre sıkılığını ve darlığını yitirebilir. Nadiren de hiç doğum yapmamış kişilerde de vajina yeterli sıkılığa sahip olamamaktadır. İlişkide hissetmeme ve gaz çıkışı gibi durumlar oluşabilmektedir.
Vajinoplasti estetik görünüm ve cinsel işlev amaçlı yapılmaktadır. Vajinanın daraltılması cerrahi olarak yapılabileceği gibi, radyofrekans ve laser ile de yapılabilmektedir. Hangi yöntemin seçileceğine hekim ve hasta muayene sonrası beraber karar vermelidir. Her iki yöntemin avantaj ve dezavantajları vardır.

Vajinoplastinin Faydası Nedir?

Vajinoplasti vajinayı daraltmak, ilişkide her iki partnerin alacağı zevki arttırmak, doğuma ve doğum dikişine bağlı kötü görünümü ortadan kaldırmak, ilişkide vajinadan gaz çıkışını engellemek amacıyla yapılabilir. Gerekli durumlarda idrar kaçırma da varsa aynı seansta bu da düzeltilebilir.

Vajinoplasti Operasyonu Ne Kadar Sürer?  Ameliyat Sonrası Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Operasyon yaklaşık 1 saat civarında sürmektedir. nadiren lokal anestezi ile genelde genel anestezi ile yapmaktayız.Hasta uyandığında ağrısının olmaması için genel anesteziye ek olarak lokal anestezi de yapılmaktadır. Pansuman ve antibiyotik kullanımı gerekmektedir. 1 gün sonra yurt içi, 2 gün sonra yurtdışı yolculuk yapabilirler. 3 gün sonra işe dönebilirler. 6 hafta ilişki ve deniz, havuz yasağı gereklidir.
Vajinoplastiye ek olarak aynı seansta labioplasti, labioplasti+hudoplasti, cerrahi labium majus estetiği, radyofrenas ile tightining (vulvar sıkılaştırma), lazer ile vulvar renk açma, vulvar rejuvinasyon, vulvaya ve labıum majuslara yağ enjeksiyonu (lipofilling) ve hyaluronik asit enjeksiyonu yapılabilmektedir.

Vajinoplasti Ücreti Nedir?

Vajinoplasti ameliyatı hakkında tek bir ücret söylemek mümkün değildir. Doktorumuz ile yapacağınız görüşmede  doğru bir bilgilendirme ile daha sağlıklı karar vereceğinize eminiz. Lütfen vajinal estetik ameliyatlar, müdehaleler ile ilgili görüşmek ve doğru fiyat bilgisi için randevu alın.

Referanslar

Sizden Gelenler

İlk doğumdan sonra hissetiğim sarka hissi ve ilişkide oluşan ses beni cinsel acıdan olumsuz etkiledi. Dr.Fatma Hanımla beraber bunun üstesinden geldik. Teşekkür ederim.

Melisa S.

Vajinamın yapısındaki bollaşmaya ek olarak iç dudak kısmında sarkma da vardı. Mayodan belli oluyordu. Dr Fatma
Gençtürk Özer ile başarılı bir operasyon ile bu derdimden kurtuldum Çok mutluyum.

Burcu M.

Vajinoplasti operasyonum gayet rahat, ağrısız, sızısız geçti. Spinal anestezi ile oldum. Doktorumun tavsiyelerine harfiyen uydum. Şu anki durumdan çok memnunum. Saygılarımla

Canan. D.

Bize Ulaşın Sizi Arayalım

Muayenehanem ve anlaşmalı hastanelerde verdiğim hizmetler hakkında bilgi almak için telefon, whatsapp veya mail ile iletişim kurabilirsiniz.
Muayenehanemiz Beylikdüzü Medicana ya komşu olan Ekinoks Rezidans da yer alır.

Cumhuriyet mahallesi     Büyükşehir mah.

Ekinoks Rezidans  E2 blok D 57

Beylikdüzü İstanbul

02128725759 - 05533130859

Op.Dr.Fatma Gençtürk Özer 

 

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

 CİSED sertifikalı Cinsel Terapist, ISAGSS sertifikalı Genital Estetik Uzmanı

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre sunduğumuz hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

©2018 by drfatmagencturk.com.