Labioplasti (Genital İç Dudaklar) Estetiği

Kadınların Gizli Güzelliği

Genital bölgedeki küçük dudakların doğumsal veya doğumlar sonrasında deforme olması, estetik ve fonksiyonel bozukluk yaratır. Özgüven artışı cinsel hayattaki tatmine çok olumlu etki eder.

 

Labioplasti

Genital Bölge İç Dudakların Estetiği

Labioplasti aslında dış genital organlardan ikisinin yani labia minora (küçük -iç dudaklar) ve labia majora (büyük-dış dudaklar) nın estetiği anlamındadır. Ama dünyada ve ülkemizde dış-büyük dudaklara estetik ameliyatlar nadiren yapıldığı için, genel olarak iç-küçük dudak estetiği anlamında kullanılmaktadır.

Labiumlar kadından kadına farklı şekil ve büyüklükte olabilir. Bu onların anormal olduğu anlamına gelmez. Görünümünden rahatsız ve işlevsel olarak memnun olmayan kadınlar için labioplasti iyi bir seçenektir.

Kadınlar Neden Labioplasti Yaptırıyor

Labioplasti Ameliyatları Nasıl Yapılır

Labioplasti, doğumsal olarak büyük, asimetrik olabilen veya sonradan hormonal nedenler, doğum ve bağ dokusunun sıkılığını kaybetmesi ile rengi koyulaşan, büyüyen, sarkan, kırışan labium minusların cerrahi olarak düzeltilmesi işlemine verilen addır. Labioplasti estetik görünüm açısından yapıldığı kadar işlevsel olarak da yapılabilir. Büyük labiumlar ilişkide kadının canının acımasına yol açabilir, kadının kendini güzel bulmamasına bağlı cinsel isteksizlik ve zevk almayı azaltabilir, labium minusların içinde ve labıum majuslarla arasında akıntının birikmesine, koku ve kaşıntıya yol açabilir.

Labioplasti bakire olan genç kızlarda da güvenle yapılabilir. (kişinin kendi vücut bütünlüğü açısından karar verecek yetkinliğe ulaşması gerekir, yani 18 yaşından küçük yapılmaz.)

Labioplasti operasyonları lokal anestezi ile veya tercihen genel anestezi ile yapılmaktadır. Farklı birkaç teknik ile yapılabilmektedir. Kullanılacak tekniğe muayene sonrası karar verilmektedir. Hasta ile operasyon öncesi ayrıntılı olarak istek ve beklentileri konuşulmakta, buna en iyi sonucun alınacağı yöntem ve tarza beraber karar verilmektedir.

Labioplasti İle Beraber Hangi İşlemler Aynı Seansda Yapılabilir. 

Operasyon yaklaşık 1 saat civarında sürmektedir. Hasta uyandığında ağrısının olmaması için genel anesteziye ek olarak lokal anestezi de yapılmaktadır. Hastalar operasyon sonrası 3 gün sonra duş alabilmekte, rahatça tuvalete gidebilmektedir. İlk 3 gün ödem ve ağrıyı azaltmak için buz uygulaması tavsiye edilmekte, pansuman ve antibiyotik kullanımı gerekmektedir. 1 gün sonra yurt içi, 2 gün sonra yurtdışı yolculuk yapabilirler. 6 hafta ilişki ve deniz, havuz yasağı gereklidir.

Labioplastiye ek olarak aynı seansta sıklıkla klitoral hudoplasti de yapılmaktadır. Buradaki amaç labioplasti sonrası klitoris etrafında ve üzerinde kalan deri katlantısının düzeltilmesi, azaltılması ve gerekli durumlarda klitorisin belirginleştirilmesidir.

Yine labioplastiye ek olarak beraberinde cerrahi vajinoplasti, cerrahi labium majus estetiği; radyofrenas ile tightining (vulvar sıkılaştırma),vajinal rejuvinasyon ve vajinal daraltma ; lazer ile vajinal daraltma, vulvar renk açma, vulvar ve vajinal rejuvinasyon, vulvaya ve labıum majuslara yağ enjeksiyonu (lipofeeling) ve hyaluronik asit enjeksiyonu yapılabilmektedir.

Labium Majus Estetiği

Vajen Dış Dudakları Estetiği

Labium majuslar vajina girişin 2 yanında bulunan üzeri kıllarla örtülü yapıdır.Labium majus estetiği 2 nedenle yapılmaktadır. . kilo alıp verme, 2. bağ dokusu sarklılıkları, kronik kaşıntılar, menapoz ve yaş gibi nedenlerle büyük dudaklarda sönme, kırışıklık ve sarkma . Bu durumda büyük dudaklar içerisine dolgu uygulamaları yapılabilmektedir. Ama büyük dudak büyük ve sarkık ise küçültme yönünde cerrahi işlem de yapılabilir.
Labium majus estetiği operasyonları lokal anestezi ile veya tercihen genel anestezi ile yapılmaktadır. Operasyon yaklaşık 1 saat civarında sürmektedir. Hasta genel anestezi almışsa uyandığında ağrısının olmaması için genel anesteziye ek olarak lokal anestezi de yapılmaktadır. Hastalar operasyon sonrası 3 gün sonra duş alabilmekte, rahatça tuvalete gidebilmektedir. İlk 3 gün ödem ve ağrıyı azaltmak için buz uygulaması tavsiye edilmekte, pansuman ve antibiyotik kullanımı gerekmektedir. 1 gün sonra yurt içi, 2 gün sonra yurtdışı yolculuk yapabilirler. 3 gün sonra işe dönebilirler. 4-6 hafta ilişki ve deniz, havuz yasağı gereklidir.
Labium majus estetiğine ek olarak aynı seansta küçük dudak estetiği-labioplasti ve vajinoplasti de yapılabilir.

Labioplasti Nedir? Nasıl Yapılır?

Op. Dr. Fatma Gençtürk Özer

Referanslar

Sizden Gelenler

Labioplasti ameliyatı sonrası öz güvenim çok arttı. Kafamdaki soru işareteleri bitti. Teşekürler dr fatma gençtürk özer...

Bayan D.

Ameliyatı anestezi ile yaptırdım. Hem yeni görünümünden hemde daha az enfeksiyon yaşamaktan çok memnunum. Size çok teşekkür ediyorum.

Bayan İstanbul

Çok teşekkür ederek başlamak istiyorum. İlk defa estetik bir girişim yaptırdım ve sizi bulduğum için çok mutluyum.

Bayan Ebruli

Bize Ulaşın Sizi Arayalım

Muayenehanem ve anlaşmalı hastanelerde verdiğim hizmetler hakkında bilgi almak için telefon, whatsapp veya mail ile iletişim kurabilirsiniz.
Muayenehanemiz Beylikdüzü Medicana ya komşu olan Ekinoks Rezidans da yer alır.

Cumhuriyet mahallesi     Büyükşehir mah.

Ekinoks Rezidans  E2 blok D 57

Beylikdüzü İstanbul

02128725759 - 05533130859

Op.Dr.Fatma Gençtürk Özer 

 

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

 CİSED sertifikalı Cinsel Terapist, ISAGSS sertifikalı Genital Estetik Uzmanı

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre sunduğumuz hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

©2018 by drfatmagencturk.com.