top of page

Kliteroplasti

Hudoplasti, Klitoris Estetiği

Klitoris Neresi?

Klitoris vajen girişinin en üstünde yer alan, kanlanması çok fazla olan, cinsel uyarı ile sertleşen, duyusal sinirleden zengin nohut büyüklüğünde bir yapıdır.

Klitoris Fonksiyonu Nedir?

Klitoris kadınlarda cinsel hazzın ve orgazmın ana organıdır. Klitoral hood ise klitorisin üzerini örten deri katlantısıdır. Açık olarak söylemek gerekir ki burada klitorise değil üzerindeki cilt katlantısına estetik düzeltme yapılmaktadır.

Klitorise Yapılan Cerrahi İşlemler

Labium minuslar (küçük dudaklar) vajinanın her iki yanından yukarı uzanırken iki tabakaya ayrılır. Alt tabaka tam klitorisin üzerinde sonlanır ve frenulum adını alır. Alt tabaka ise klitorisin üzerine uzanır ve hood adını alır. Hudoplasti tek başına yapılabileceği gibi genellikle labioplasti ile beraber yapılır. Özellikle labioplasti yapıldıktan sonra klitoris üzerindeki kaba deri daha belirgin ortaya çıkmakta. Adeta büyük bir klitoris veya küçük bir penis gibi görünmektedir. Bu durumda labioplastiye hudoplasti eklememek hastaları mutsuz etmektedir. bazen de geçmişte labioplasti olmuş hastalarda tek başına da yapılabilmektedir.
Hudoplasti operasyonu sonrası cinsel uyarılma ve orgazmda azalma olmamakta hatta bir miktar artma olmaktadır. Bu artış klitorisin üzerindeki katlantıların azalması ile direkt ve hastanın kendine özgüveninin artması ile dolaylı olarak olmaktadır.
Hudoplasti operasyonları lokal anestezi ile veya tercihen genel anestezi ile yapılmaktadır. Operasyon yaklaşık 1 saat civarında sürmektedir. Hasta uyandığında ağrısının olmaması için genel anesteziye ek olarak lokal anestezi de yapılmaktadır. Hastalar operasyon sonrası 3 gün sonra duş alabilmekte, rahatça tuvalete gidebilmektedir. İlk 3 gün ödem ve ağrıyı azaltmak için buz uygulaması tavsiye edilmekte, pansuman ve antibiyotik kullanımı gerekmektedir. 1 gün sonra yurt içi, 2 gün sonra yurtdışı yolculuk yapabilirler. 3 gün sonra işe dönebilirler. 4-6 hafta ilişki ve deniz, havuz yasağı gereklidir.
Hudoplastiye ek olarak aynı seansta sıklıkla labioplasti de yapılmaktadır. Yine labioplasti+hudoplastiye ek olarak beraberinde cerrahi vajinoplasti, cerrahi labium majus estetiği; vajinal daraltma  yapılabilmektedir.

Kliteroplasti Nedir? Nasıl Yapılır? Faydası Nedir?

kliteroplasti video

Referanslar

Sizden Gelenler

Bu küçük ama etkisi büyük operasyonu olduğunuzda beni anlayakcaksınız

Yasemin 

Labioplasti ile birlikte kliteroplasti de oldum. Daha da iyi olduğunu ve özgüvenimi arttırdığını söyleyebilirim.

İstanbul

Klitorisin bu işin ana merkezi olduğunu anladığımda doktor hanımla görüştük ve bana işin tıbbi kısmını anlattı. Bende kombine estetiği tercih ettim...

M.A.

Bize Ulaşın Sizi Arayalım

Muayenehanem ve anlaşmalı hastanelerde verdiğim hizmetler hakkında bilgi almak için telefon, whatsapp veya mail ile iletişim kurabilirsiniz.
Muayenehanemiz Beylikdüzü Medicana ya komşu olan Ekinoks Rezidans da yer alır.

Büyükşehir Mahallesi     Büyükşehir Caddesi 

Ekinoks Rezidans  E2 blok D 57

Beylikdüzü İstanbul

02128725759 - 05533130859

Ayrıntılarınız başarıyla gönderildi!

bottom of page