Cerrahi Genital Estetik Uygulamalar

Hayata Büyük Dokunuş

Genital estetik uygulamalar , kadınların sosyoekonomik özgürlüklerine kavuşmaları, bedenleri hakkında karar verme hakkına sahip olmaları, güzellik algısında değişiklikler ve tabii sosyal medyada farklı genital bölgeleri görebilme şansına sahip olmaları ile beraber son yıllarda çok daha sık yapılmaya başlandı.
Genital bölgede doğuştan bulunan şekil anormallikleri, yaş, doğum, menapoz ile ortaya çıkan değişikliler uygulamaya en sık sebep olan durumlardır. Genital estetik sayesinde kadınlar kendilerini daha güzel ve mutlu hissedebilmekte, özgüvenleri yerine gelmekte, kıyafet seçiminde daha rahat davranabilmekte, cinsel hayatlarında da direkt ya da dolaylı olarak daha mutlu olmaktadırlar.
Genital estetik uygulamaları; cerrahi yöntemler kullanarak yaptığımız ameliyatlar ve cerrahi dışı uygulamalar olarak ikiye ayrılabilir. Cerrahi işlemler en sıklıkla labioplasti, klitoral hudoplasti, vajinoplasti, perieoplasti, himenoplastidir . Cerrahi dışı uygulamalar da  lazer ve radyofrekans kullandığımız işlemlerdir.

Kadınlar Neden Genital Estetik Yaptırır

Labioplasti

Vajinal İç Dudakların Küçültülmesi

Genital bölgedeki küçük dudakların doğumsal veya doğumlar sonrasında deforme olması, estetik ve fonksiyonel bozukluk yaratır. Özgüven artışı cinsel hayattaki tatmine çok olumlu etki eder.

Beyaz bluz orta yaşlı kadın

Vajinoplasti

Vajina Daraltma

Vajina dış genital bölgede bulunan hymenden başlayıp rahim ağzına kadar uzanan cinsel ilişkide ana rolü olan, doğum ve adet kanının akışı için yol görevi gören boru gibi bir organdır. Vajina boyuna ve enine esneme kabiliyetine sahiptir. Bunu sağlayan vajina duvarında bulunan kas tabakasıdır. Fakat doğumlar, yaş, ilişki sıklığı, vajinal müdahaleler ve bağ dokusunun durumuna göre sıkılığını ve darlığını yitirebilir.

Profesyonel Kadın Oturan

Kliteroplasti

Klitoris Belirginleştirme

Klitoris kadınlarda cinsel hazzın ve orgazmın ana organıdır. Klitoral hood ise klitorisin üzerini örten deri katlantısıdır. Açık olarak söylemek gerekir ki burada klitorise değil üzerindeki cilt katlantısına estetik düzeltme yapılmaktadır. Labium minuslar (küçük dudaklar) vajinanın her iki yanından yukarı uzanırken iki tabakaya ayrılır. Alt tabaka tam klitorisin üzerinde sonlanır ve frenulum adını alır. Alt tabaka ise klitorisin üzerine uzanır ve hood adını alır.

Siyah Saçlı Modeli

Hymenoplasti

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı vajina girişinde mukozal kıvrım  şeklinde  bir dokudur. Oldukça ince hassas bir yapıdır. Damarlanması az bir dokudur. Vajen duvarında ortasından adet kanının akmasına müsade eden bir  boşluk bulunur. Cinsel ilişki ile kolaylıkla yırtılır. Fakat jinekolojik muayene, masturbasyon veya tampon uygulaması da kızlık zarında yırtılmaya neden olabilir.

Gülen Gelin

Labium Majus Estetiği

Vajen Dış Dudakaları Estetiği

Labium majuslar vajina girişin 2 yanında bulunan üzeri kıllarla örtülü yapıdır. . Ya kilo alıp verme, bağ dokusu sarklılıkları, kronik kaşıntılar, menapoz ve yaş gibi nedenlerle büyük dudaklarda sönme, kırışıklık ve sarkma olabilmekte. Bu durumda büyük dudaklar içerisine dolgu uygulamaları yapılabilmektedir. Ama büyük dudak büyük ve sarkık ise küçültme yönünde cerrahi işlem de yapılabilir

Kilise Korosu Üyesi Kadın 3

Bize Ulaşın Sizi Arayalım

Cumhuriyet mahallesi     Büyükşehir mah.

Ekinoks Rezidans  E2 blok D 57

Beylikdüzü İstanbul

02128725759 - 05533130859

Op.Dr.Fatma Gençtürk Özer 

 

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

 CİSED sertifikalı Cinsel Terapist, ISAGSS sertifikalı Genital Estetik Uzmanı

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre sunduğumuz hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

©2018 by drfatmagencturk.com.