Perineplasti

Vajen ile makat arsındaki bölgeye ait estetik işlemler

Genellikle doğumdan kalan izlerin silinmesi ve düzeltilmesi işlemidir. Normal doğum esnasında meydana gelen gerek kendiliğinden gerekse epizyotomi yırtıklarının düzeltilmesi işlemlerinin genel adıdır.

Perine Bölgesi Neresidir?

Perine vajina girişi ile makat arasında kalan bölümdür.

shutterstock_364987466.jpg

Perine Bölgesi Operasyonları Niçin Gereklidir?

Perineoplasti bu bölgenin deformasyonlarının düzeltilmesi amacıyla yapılır. Deformasyon sıklıkla normal doğum sonrası oluşan deformasyon ve kötü iyileşen epizyotomi ( normal doğum esnasındaki dikişler) nedeniyle oluşur. Bazen hiç doğum yapmamış kişilerde de buradaki ciltte gevşeklik ve katlantılar görülebiliyor. Perineoplasti ameliyatları sıklıkla vajinoplasti veya labioplasti ile beraber yapılır, ama bazen tek başına da yapılabilir. Ya da diğer estetik uygulamalar ile beraber de yapılabilir.
Perineoplasti operasyonları lokal anestezi ile yapılmaktadır. Kombine cerrahi müdahale yapılacak ise genel anestezi de tercih edilebilir. Operasyon yaklaşık yarım saat civarında sürmektedir.

gelin buketi

Perineplasti Operasyonu Sonrasında Dikkat Edilecek Durumlar Nelerdir?

Hastalar operasyon sonrası 3 gün sonra duş alabilmekte, rahatça tuvalete gidebilmektedir. İlk 3 gün ödem ve ağrıyı azaltmak için buz uygulaması tavsiye edilmekte, pansuman ve antibiyotik kullanımı gerekmektedir. 1 gün sonra yurt içi, 2 gün sonra yurtdışı yolculuk yapabilirler. 1-3 gün sonra işe dönebilirler. 4-6 hafta ilişki ve deniz, havuz yasağı gereklidir.

boudoir-brunette-girl-17725.jpg

Perineplasti Ücreti Ne Kadar?

Perineplasti ameliyatı hakkında ücret söylemek mümkün değildir. Doktorumuz ile yapacağınız görüşmede  doğru bir bilgilendirme ile daha sağlıklı karar vereceğinize eminiz. Lütfen vajinal estetik ameliyatlar, müdahaleler ile ilgili görüşmek ve doğru fiyat bilgisi için randevu alın.

Bir Tablosu arkasında Kız

Perineplasti İle Birlikte Yapılabilecek Operasyonlar Nelerdir?

Perineoplastiye ek olarak aynı seansta radyofrenas ile tightining (vulvar sıkılaştırma),vajinal rejuvinasyon ve vajinal daraltma ; lazer ile vajinal daraltma, vulvar renk açma, vulvar ve vajinal rejuvinasyon, PRP, vulvaya ve labıum majuslara yağ enjeksiyonu (lipofilling) ve hyaluronik asit enjeksiyonu yapılabilmektedir.

adult-beautiful-happy-38554.jpg

Bize Ulaşın Sizi Arayalım

Op.Dr.Fatma Gençtürk Özer 

 

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

 CİSED sertifikalı Cinsel Terapist, ISAGSS sertifikalı Genital Estetik Uzmanı

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre sunduğumuz hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

©2018 by drfatmagencturk.com.