Vulvar Beyazlatma, Labial Beyazlatma

Dış Genitalde Renk Açma Nedir?

Beyazlatma Kalıcımıdır?

Vajinal Beyazlatma Nedir?

Vulvar veya Labial Whitening (Beyazlatma)

Vulvar whitening, labial whitening, pudental bleaching, genital bölge renk açma, genital beyazlatma veya genital aydınlatma olarak da adlandırılan işlemde genital bölgede çeşitli sebeplerle oluşan renk koyuluğunun giderilmesi amacıyla yapılır.

Genital bölgede renk koyulaşması; yaş, gebelik, hormonal sorunlar, polikistik over, bazı cilt hastalıkları, doğum kontrol hapları nedeniyle olabilmektedir. Bunun dışında epilasyon için yapılan lazer de melanin pigmentini aktive ederek renk koyulaşmasına yol açabilmektedir. Kronik irritasyon , sürekli ped kullanımı, akıntı, ıslaklık, kaşıntı da renk değişiklikleri yapabilir. Gebelikte ortaya çıkan renk koyulaşması geri dönebilmektedir. Buna nedenle doğumdan hemen sonra bu tarz işlemleri hemen yapmamak gerekir.

Genital bölgede renk koyulaşması herhangi bir tıbbi sorun yapmaz, bu sadece estetik ve psikolojik kaygıları gidermek amacıyla yapılır.

Lazer ile yapılan renk açma tedavileri ortalama olarak 20-25 dakika sürer. Uygulama için lokal anestezik etkili kremler yeterli olmaktadır.Anestezi başka bir işlem beraberinde yapılmayacaksa gerekli olmaz. Lazer ışınları cildin üst tabakasının soyulmasını ve alttan daha taze ve açık renkte dokunun çıkmasını sağlamaktadır. İşlem sonrası kişi normal hayatına dönebilir. Ciltte geçici olarak şişme, kızarma bazen de su toplamsı olabilir. Daha sonra cilt kurur ve koyulaşır, peşinden de cilt soyularak alttan taze, açık renkli, parlak bir cilt dokusu çıkar.

Bunun için beyazlatma terimi çok da doğru bir terim değildir. Çünkü tam beyazlık elde etmek mümkün değildir.

 

Ortalama 1-3 renk tonu açılma sağlanır.

Genellikle birden çok uygulama gerekli olabilir.Etkinin daha net olarak görülebilmesi için bir aylık bekleme süresi vardır. İşlem ağrısızdır. Beyazlatma işleminden hemen sonra kişi işinin başına dönebilir. İşlemden 1 hafta önce hastayı görüp ilaç tedavisi başlayıp sonra lazeri yapıyorum. Lazerden sonra da krem kullanmaya devam ediyorum.

 

İşlemden 1 hafta sonra cinsel hayata geri dönebilir hasta.
Kozmetik jinekolojide; genital alan renk açma, genital bölge gençleştirme, vajinal daraltma idrar kaçırma sorununun çözümünde en sık olarak fraksiyonel karbondioksit (CO2) ve fraksiyonel erbium yag (Er: YAG) lazerler kullanılmaktadır. Ben bu amaçla kliniğimde Erbium Yag lazer kullanmaktayım.

Bize Ulaşın Sizi Arayalım

Cumhuriyet mah.    Büyükşehir mah.

Ekinoks Rezidans  E2 blok D 57

(Beylikdüzü Medicana Arkası)

Beylikdüzü / İstanbul

02128725759       05533130859

whatsup ikon.png

Op.Dr.Fatma Gençtürk Özer 

 

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

 CİSED sertifikalı Cinsel Terapist, ISAGSS sertifikalı Genital Estetik Uzmanı

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre sunduğumuz hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

©2018 by drfatmagencturk.com.